Jak dobrać garnitur do sylwetki?

Wybór dobrego garnitury wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Bardzo rzadko zdarza się tak, że wystarczy wejść do sklepu przymierzyć odpowiedni rozmiar garnitury i go kupić. Marynarki i spodnie przeważnie wymagają poprawek krawieckich, bo nie oszukujmy się, większość facetów nie posiada idealnej, atletycznej sylwetki.

Szukając idealnego garnitury w pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę na marynarkę. Marynarka nie może być ani za duża, ani skrajnie obcisła i dopasowana. Trzeba znaleźć kompromis i wybrać taką, która będzie po prostu dobrze na nas leżeć. Po pierwsze ramiona marynarki powinny układać się naturalnie na naszych ramionach, a barki nie mogą wypychać rękawów. Należy zwrócić też szczególną uwagę na kołnierz marynarki, który powinien przylegać do kołnierzyka koszuli. Bardzo istotne będą także rękawy marynarki – nie mogą być za długie, powinny kończyć się 2 cm powyżej przegubu nadgarstka. Jeżeli chodzi o spodnie to sprawa jest prosta nie mogą być za duże. Niestety wielu mężczyzn nosi spodnie niedopasowane do swojej sylwetki, do tego za długie. Pamiętajmy, że nogawki powinny sięgać do górnej części cholewki buta, natomiast z przodu mają jedynie dotykać buta.

Warto wybierać garnitury joop dobrej jakości, wykonane z naturalnych materiałów, które są przyjemne w noszeniu i dobrze odprowadzają wilgoć. Odpowiednio dopasowany garnitur zagwarantuje nam profesjonalny i elegancki wygląd, dlatego tak ważne jest to, żeby przestrzegać powyżej opisanych zasad.