Obuwie w stylu paryskim – klasyka i elegancja

By poczuć magię starych uliczek i malowniczych paryskich pejzaży, nie musisz od razu kupować biletu do francuskiej stolicy. Jeśli nie znajdziesz czasu na szybki wypad do Paryża, spróbuj alternatywnego pomysłu – zaproś Paryż do swojej szafy! Moda paryska to nie tylko proste, eleganckie żakiety czy rozszerzane spódnice. To także odpowiednie buty, które podkreślają całość kompozycji. 

Paryski szyk – nie tylko baleriny

Najczęściej kojarzone z ulicami Paryża baleriny z wysokiej jakości skóry czy materiału to tylko jeden z modeli, jakie powinna mieć w szafie miłośniczka Stolicy Mody. Paryżanki wbrew pozorom nie stronią także od butów typowo sportowych, oczywiście wybierając przy tym kroje i marki cenione na całym świecie. 

Styl na obcasie również ma się tu świetnie – klasyczne czółenka damskie czy szpilki z delikatnym paskiem bez wątpienia będą pasować do kompozycji inspirowanych paryskimi ulicami. Wybierz buty, które będą pasowały do reszty strojów w tym stylu w twojej szafie, i w których będziesz czuć się sobą. To dużo ważniejsze, niż przestrzeganie reguł, z którymi się nie identyfikujesz.

Kolorystyka butów – język prostoty

Jeżeli znasz podstawowe zasady, według których ubierają się najbardziej stylowe paryżanki, wiesz zapewne, że moda paryska nie znosi nadmiaru i przepychu. Tu do wyobraźni patrzącego przemawiają zdecydowane, ale przy tym subtelne kontrasty, a niedopowiedzenia są zawsze wyżej cenione, niż mówienie strojem zbyt wiele. 

Dlatego też niezależnie od tego, czy wybierzesz baleriny, parę prostych czółenek damskich czy sneakersy, stawiaj na nasycone kolory podstawowe. Nie zapominaj także, że w przypadku stylu paryskiego jeden wyrazisty dodatek do outfitu w zupełności wystarczy.