Jakie buty wybrać na chłodniejsze dni?

Oryginalne buty od renomowanego producenta nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto stawiać na wysokiej jakości obuwie, które służyć będzie przez wiele długich lat użytkowania. Uważać muszą przede wszystkim te osoby, które wybierają takiego rodzaju nowe buty Hugo Boss na chłodniejsze miesiące.

Najlepsze buty na jesień i zimę

W chłodniejsze dni warto postawić na porządne buty z membraną. Mowa tutaj oczywiście o wodoodpornej powłoce, która najczęściej pokrywa całą powierzchnię cholewki. Buty tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko na wilgotnych szlakach, ale również przy dość niskich temperaturach. Wysokiej jakości membrana nie pozwala dostać się wodzie do wnętrza buta. Nowoczesne membrany zapewniają nie tylko ochronę przede wodą, ale również oddychalność. Warto jednak wspomnieć o tym, że buty Hugo Boss z membraną wymagają odpowiedniej pielęgnacji. 

Odpowiednie wiązanie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale wybierając buty warto zwrócić uwagę także na ich wiązanie. Sznurówki powinny być porządnie naciągnięte, dzięki czemu spełniać będą swoje zadania. Niektóre buty posiadają specjalne metalowe haczyki, do których można zaczepić sznurowadła, dzięki czemu można je odpowiednio naprężyć. Wygodne buty muszą idealnie przylegać do stopy i kostki. Dzięki dobrej stabilizacji można uniknąć wielu nieprzyjemnych kontuzji. Na luźno zawiązanych sznurówkach można także łatwiej się potknąć. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są buty, które sznurowadła mają bardzo blisko nasady palców.