Jak wybrać dla siebie dobre espadryle

Damskie espadryle to jedne z najbardziej popularnych kobiecych butów na wiosnę i lato. Dziewczyny cenią te buty za wygodę i komfort noszenia, oraz za mnóstwo opcji kolorystycznych. Damskie espadryle na płaskiej podeszwie można kupić między innymi w wydaniu ze skóry lub skóry zamszowej, z tkaniny. Podeszła może być wykonana ze sznurka albo słomy, czasami zdarzają się również espadryle na podeszwie z korka.

Jak wybrać dobrej jakości espadryle damskie

Jak znaleźć naprawdę dobrej jakości espadryle damskie, które przetrwają więcej niż jeden wakacyjny sezon? Wybierając dla siebie espadryle po pierwsze należy zwrócić uwagę na jakość wykonania ich podeszwy.. podeszwa powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona przed tarciem o podłoże. Niestety w innym przypadku sznurek czy słoma bardzo szybko ulegną zniszczeniu, co niestety będzie wyglądało fatalnie. Zniszczona podeszwa to espadryle do wyrzucenia. Takie buty nie wyglądają już stylowo.

Materiał buta

Kolejny bardzo ważny element to materiał, z którego wykonano resztę buta. Najlepiej kupować espadryle ze skóry naturalnej lub z zamszu, albo z tkaniny bawełnianej lub lniane. Takie espadryle będą bardzo przewiewne i zapewniają możliwość termoregulacji stopom. W butach nie będzie zbyt gorąco i stopach nie będzie pociła się. Wybierając buty wykonane ze skóry ekologicznej niestety często można napotkać problem przegrzewania się stóp. To w dużym stopniu obniża komfort noszenia takiego obuwia. Wystarczy pamiętać o wybieraniu espadryli z naturalnych tkanin, aby go uniknąć.