Ciekawostki o damskich kozakach

Para butów do kolan, często z metalowymi akcentami, była powszechnie uważana w dawnych latach za obowiązkowy element garderoby świadomej kobiety. Bardzo popularne były również botki, które w drugiej części pierwszej dekady były często noszone z dżinsami. 

Idealne buty na zimę 

W 2009 roku buty o długości udowej były przedmiotem szczególnej uwagi prasy mody. W ściśle przylegających butach elastyczność uzyskuje się dzięki zastosowaniu wstawek; rozcięcia w materiale na górze wału. Fałdy uciskowe wokół kostki umożliwiają ruch stopy. W butach za kolano zgięcie osiąga się zwykle przez otwór wentylacyjny z tyłu buta, biegnący od szczytu wału do tyłu kolana. To może być zamknięte sznurowadłami, uelastycznione lub pozostawione otwarte. W przypadku, gdy nie stosuje się otworu wentylacyjnego, uzyskuje się swobodę ruchów albo poprzez umieszczenie górnej części wału na zewnątrz nad kolanem, albo wyjęcie całego lub części trzonu z rozciągliwego materiału. 

Kozaki damskie – czy są wygodne? 

Różnorodne elementy złączne są widoczne w modnych butach. Sznurowadła są powszechnie używane w kozakach. Świetnie wyglądają, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Warto również wspomnieć o tym, że damskie kozaki są bardzo wygodne. Powinny mieć antypoślizgową podeszwę, ponieważ zazwyczaj są noszone podczas jesieni lub zimy, gdzie pogoda nie rozpieszcza. Tego typu obuwie powinno również sprawić, że użytkowniczce będzie ciepło. Ważne jest to, aby takie buty były także wykonane z dobrej jakości materiałów.