Modna męska bluza – czym się charakteryzuje?

Jeśli chciałoby się wybrać jeden od lat niezwykle popularny element męskiej garderoby, bezsprzecznie powinno się tu wspomnieć o męskiej bluzie. Jest to ubranie bardzo wygodne, niezwykle uniwersalne, a co najważniejsze, sprawdzające się w naprawdę wielu zróżnicowanych sytuacjach. Nic więc dziwnego, że od lat aktualne jest pytanie, jak wybrać bluzę męską?

Z kapturem czy bez?

Podstawowe pytanie, o którym nie można zapominać w sytuacji, gdy wybiera się w sklepie męską bluzę, to kwestia tego, czy ma ona mieć kaptur, czy też wybierze się wersje bez kaptura. Na co on konkretnie wpływa i jak zmienia się z jego powodu odbiór danej bluzy?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że bluza z kapturem jest bardzo praktyczna. Dzięki dodatkowej osłonie na głowie można ją zakładać np.do biegania lub do jazdy na rowerze. Co więcej, świetnie sprawdzi się jako strój roboczy podczas np. prac w ogrodzie czy też przy samochodzie, ponieważ kaptur może zabezpieczyć głowę przed zimnem nawet lepiej niż niejedna czapka. Oczywiście kaptur to także zabezpieczenie przed deszczem, lecz z uwagi na to, że nie jest on zrobiony ze sztucznych, bardzo szczelnych materiałów, dość szybko staje się wilgotny. W tym wypadku kaptur daje tylko krótkotrwałą ochronę.

Dlaczego nie w każdej bluzie obecny jest ten dodatek? Jak można od razu zauważyć, bluza z kapturem zyskuje dość charakterystyczny sportowy charakter. Dlatego też, jeśli ktoś szuka czegoś nieco bardziej wyjściowego, ale w dalszym ciągu bardzo wygodnego i luźnego, bluza bez kaptura sprawdzi się w tym wypadku idealnie.

Z suwakiem czy jednolita?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać, gdy wybiera się w sklepie jak ten męską bluzę, to kwestia tego, czy będzie ona wyposażona w suwak, czy też będzie to model jednolity. Jak przedstawiają się wady i zalety obu tych rozwiązań?

Bluza z suwakiem to wybór przede wszystkim praktyczniejszy. Po pierwsze zakłada się ją wygodniej, a po drugie w razie potrzeby można ją zawsze rozpiąć, aby np. uzyskać nieco ochłody. Oczywiście obecność suwaka sprawia również to, że bluza nieco gorzej się prezentuje. Dlatego też, jeśli ktoś chciałby uzyskać możliwie najlepszy efekt wizualny, musi pogodzić się z niewielkimi niedogodnościami związanymi z niewygodnym zakładaniem modelu jednolitego.

Jak dobrać bluzę do rodzaju sylwetki?

Każdy chce się prezentować w swoim ubraniu jak najlepiej. Dotyczy to nie tylko eleganckich strojów, lecz również i tych nieco luźniejszych, jak męskie bluzy. Dlatego też warto w sklepie podczas zakupów zwrócić uwagę na to, do jakiego rodzaju sylwetki dany model bluzy będzie się wybierało. Czym się poszczególne modele powinny charakteryzować?

Jeśli posiada się umięśnioną dobrze zbudowaną sylwetkę, polecane są modele opinające ciało. Możliwe jest to dzięki kupieniu bluzy z dodatkiem elastycznego materiału, który będzie świetnie przylegał, a jednocześnie będzie bardzo wygodny. Osoby o szczuplejszej budowie ciała powinny kupować wersje luźniejsze. Co więcej, zalecane są w tym wypadku modele o jaśniejszej barwie, które dodatkowo powinny mieć na klatce piersiowej umieszczony nadruki. Dzięki temu wizualnie uda się poszerzyć obręcz barkową i poprawić wygląd sylwetki. Na koniec pozostaje grupa osób z kilkoma zbędnymi kilogramami. Jakie bluzy powinni zakładać panowie z nadwagą? W tym wypadku poleca się przede wszystkim modele utrzymane w ciemniejszej kolorystyce. Dodatkowo dobrze jest wybierać bluzy o wydłużonym fasonie, co pozwoli wyszczuplić nieco sylwetkę.

Materiał wykonania bluzy

Na koniec pozostaje kwestia, na którą niestety panowie rzadko kiedy zwracają uwagę. Chodzi tu oczywiście o to, z czego dana bluza została wykonana. Na rynku obecna jest ogromna ilość różnych rozwiązań, lecz niestety niewiele z nich warto polecić. Przede wszystkim powinno się omijać te modele, które wykonane są z dużej ilości sztucznych materiałów. Będą one szybko się niszczyły oraz mogą powodować podrażnienia skóry. Znacznie lepiej sprawdzają się produkty naturalne, takie jak np. bawełna. Bluzy wykonane z tego tworzywa będą miłe w dotyku, bezpieczne i przede wszystkim ciepłe.