Wybieramy piżamę damską – poradnik

Sen jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Wśród czynników, które mają wpływ na to, czy nasz sen będzie długi, głęboki i relaksujący, znajduje się temperatura, rodzaj pościeli, a nawet wystrój sypialni. Niebagatelną rolę odgrywa również bielizna nocna. Dowiedz się, jak wybrać piżamę damską, która pomoże ci się porządnie wyspać.

Kwestia materiału

Piżama powinna zapewniać nam komfort temperaturowy. Z tego względu należy unikać bielizny nocnej wykonanej z poliestru oraz z jego dużą domieszką w składzie. Poliester jest sztucznym włóknem pozyskiwanym z ropy naftowej, a utkane z niego materiały nie przepuszczają powietrza ani nie odprowadzają potu, co może nawet powodować podrażnienia skóry. Lepiej jest zdecydować się na materiały naturalne i syntetyczne, takie jak bawełna, len, jedwab, wiskoza czy cupra, a na szczególnie mroźne zimowe noce – wełna. Wszystkie te materiały są przewiewne i odprowadzają pot. O ile wełna i bawełna grzeją, tak wiskoza, len i cupra są chłodne w dotyku. Jedwab natomiast dostosowuje się do każdej temperatury.

Kroje i fasony

Zanim zdecydujemy, w czym najbardziej wygodnie nam się sypia, warto wypróbować rozmaite rodzaje i fasony bielizny nocnej. Mamy więc do wyboru klasyczne piżamy o męskim kroju, z długimi spodniami do kompletu, które mogą być uszyte z różnych rodzajów materiałów; bieliźniane koszulki wykończone koronką i zwiewne szorty, a także koszule nocne o różnych długościach i bardzo zróżnicowanym wyglądzie, od przejrzystych i koronkowych po białe koszule z falbankami niczym z ubiegłego stulecia.

Wygląd czy wygoda?

Wybierając piżamę, zdecydowanie powinnyśmy kierować się wygodą. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby wygodna, luźna piżama była również kobieca i zmysłowa. Jeśli jest uszyta z dobrej jakości, delikatnego materiału, a my czujemy się w niej komfortowo, to bez wątpienia zrobimy odpowiednie wrażenie podczas wyjątkowych wieczorów. I odwrotnie – jeśli lubimy spać w skąpych, przejrzystych ubiorach, nie krępujmy się i nośmy dokładnie to, co chcemy.