ozdoby komunijne na rękę

Jakie ozdoby komunijne na ręce można zaproponować dziecku?

Przyjęcie po raz pierwszy sakramentu komunii świętej jest wielkim wydarzeniem w życiu dziecka z wielu względów. Czując powagę sytuacji, młody człowiek chce czuć się i wyglądać wyjątkowo. Pomóc w tym mogą ozdoby komunijne na ręce, które są dość nowym trendem w przygotowaniach do wielkiego dnia. Jakiego rodzaju opaski komunijne na ręce nadają się na ten wyjątkowy dzień? W jaki sposób dobrać piękną ozdobę dla dziewczynki?

Subtelne opaski komunijne na ręce dopasowane do wianka

Klasycznym elementem utrwalonym już w pierwszokomunijnej tradycji jest wianek lub opaska na głowę, nawiązujące najczęściej do motywu świeżych białych kwiatów. Jednak warto pójść o krok dalej i podkreślić wyjątkowość chwili dla dziewczynki kolejnym pasującym dodatkiem. Mogą być to właśnie opaski komunijne na ręce:

ozdoby komunijne na rękę
  • na delikatnej, lekko przezroczystej lub połyskującej szerokiej taśmie,
  • z powtórzonym motywem kwiatowym z wianka,
  • z ulubionymi kwiatami lub innymi florystycznymi motywami ozdobnymi.

Dużą zaletą ozdób komunijnych na ręce jest możliwość ich wszechstronnego wykorzystania dzięki prostej formie.

Zamiast biżuterii – eleganckie ozdoby komunijne na ręce

Często rodzice dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej zastanawiają się, jaki rodzaj biżuterii wypada założyć dziecku w tym dniu. Wybór delikatnych opasek komunijnych na ręce dla dziewczynek jest bardzo naturalny, pasują bowiem do tradycyjnego już w tym dniu wianka. Takie tekstylne kwiatowe ozdoby komunijne na ręce w subtelny sposób dodają elegancji dziewczynce w tym ważnym dla niej dniu.